Panasonic Electronic Components ECC-D3D220JGE
ECC-D3D220JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-D3D220JGE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 2KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-D3D220JGE.pdf
Availability of ECC-D3D220JGE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECC-D3D220JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-D3D220JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-D3D220JGE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECC-x/ ECk-x Series 17/May/2002
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKGE
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-D3D220JGE
Related LinksECC-D3, ECC-D3D220JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-D3D220JGE Details Description
Related parts for ECC-D3D220JGE
CONN HEADER 7POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 1A SOT223 datasheet.pdf
IC COUNTER U/D 6BIT UNIV 28-PLCC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
MC6 AC/DC SFTY RLY OSSDS RST 1 datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY 12V datasheet.pdf