Panasonic Electronic Components ECE-A0JN221UB
ECE-A0JN221UB picture photo
Mfg. Part Number
ECE-A0JN221UB
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL
Datasheet Download
ECE-A0JN221UB.pdf
Availability of ECE-A0JN221UB
QUANTITY
ECE-A0JN221UB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECE-A0JN221UB
Internal Part NumberEIS-ECE-A0JN221UB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECE-AxxNxxS (Bi-Polar S) Series 14/Dec/1999
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesSU
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypeBi-Polar
Applications-
Ripple Current200mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECE-A0JN221UB
Related LinksECE-A0, ECE-A0JN221UB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECE-A0JN221UB Details Description
Related parts for ECE-A0JN221UB
CONN TERM 8-12 AWG TIN datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR HI/LO SIDE 16SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT-23-6 datasheet.pdf
BATTERY VRLA 12V 7AH datasheet.pdf
CARD ENGING 32MB SDRAM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 291 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
470UF 10V 8X18MM 105C 2000H datasheet.pdf