Panasonic Electronic Components ECE-V1HVR22SR
ECE-V1HVR22SR picture photo
Mfg. Part Number
ECE-V1HVR22SR
Brief Description
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
ECE-V1HVR22SR.pdf
Availability of ECE-V1HVR22SR
QUANTITY
ECE-V1HVR22SR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECE-V1HVR22SR
Internal Part NumberEIS-ECE-V1HVR22SR
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesVV
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Surface Mount Land Size-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECE-V1HVR22SR
Related LinksECE-V1, ECE-V1HVR22SR Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECE-V1HVR22SR Details Description
Related parts for ECE-V1HVR22SR
FAN AXIAL 40X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A 6UDFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 11A 13 datasheet.pdf
CONN TRT JACK STR SOLDER datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf