Panasonic Electronic Components ECE-V1JA220UP
ECE-V1JA220UP picture photo
Mfg. Part Number
ECE-V1JA220UP
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
Datasheet Download
ECE-V1JA220UP.pdf
Availability of ECE-V1JA220UP
QUANTITY
ECE-V1JA220UP Order Process
Ship out your order
Specifications of ECE-V1JA220UP
Internal Part NumberEIS-ECE-V1JA220UP
Standard Package1,000
SeriesVS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current35mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECE-V1JA220UP
Related LinksECE-V1, ECE-V1JA220UP Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECE-V1JA220UP Details Description
Related parts for ECE-V1JA220UP
CONN F/OPTIC SPLICE UNIVERSAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 4W 2728 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 16V CH 01005 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 1PHASE GPU 20UTQFN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 910MA 331 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W DO204AL datasheet.pdf
TWT,STR,ZNY,PSA,POR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf