Panasonic Electronic Components ECJ-1VC1H121J
ECJ-1VC1H121J picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-1VC1H121J
Brief Description
CAP CER 120PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
ECJ-1VC1H121J.pdf
Availability of ECJ-1VC1H121J
QUANTITY
ECJ-1VC1H121J Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-1VC1H121J
Internal Part NumberEIS-ECJ-1VC1H121J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-1VC1H121J
Related LinksECJ-1V, ECJ-1VC1H121J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-1VC1H121J Details Description
Related parts for ECJ-1VC1H121J
KIT EVAL FOR M5249 W/ETHERNET datasheet.pdf
IC AMP VIDEO DIFF HS 8SOIC datasheet.pdf
IC CONTRLR HOT SWAP NEG 48V 8DIP datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MGRID HDR D.R. RA .76AULF 12CKT datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf