Panasonic Electronic Components ECJ-2VB2D221K
ECJ-2VB2D221K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-2VB2D221K
Brief Description
CAP CER 220PF 200V X7R 0805
Datasheet Download
ECJ-2VB2D221K.pdf
Availability of ECJ-2VB2D221K
QUANTITY
ECJ-2VB2D221K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-2VB2D221K
Internal Part NumberEIS-ECJ-2VB2D221K
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-2VB2D221K
Related LinksECJ-2V, ECJ-2VB2D221K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-2VB2D221K Details Description
Related parts for ECJ-2VB2D221K
FIXED IND 220UH 90MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
IC 16BIT 35MW SER OUT ADC 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN CAP 4POS MINI-U-MNL BLUE datasheet.pdf
OSC XO 85.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RACK - TRIM KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf