Sullins Connector Solutions ECM15DKUH
ECM15DKUH picture photo
Mfg. Part Number
ECM15DKUH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156"
Datasheet Download
ECM15DKUH.pdf
Availability of ECM15DKUH
QUANTITY
ECM15DKUH Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM15DKUH
Internal Part NumberEIS-ECM15DKUH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM15DKUH
Related LinksECM1, ECM15DKUH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM15DKUH Details Description
Related parts for ECM15DKUH
24P TIMER CONN HSG L/H datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
5566-10BGS /N/MINI FIT CONN HOUS datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SIGNAL CONVERTER/DISCONNECTOR datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf