Sullins Connector Solutions ECM22DCWI-S812
ECM22DCWI-S812 picture photo
Mfg. Part Number
ECM22DCWI-S812
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156"
Datasheet Download
ECM22DCWI-S812.pdf
Availability of ECM22DCWI-S812
QUANTITY
ECM22DCWI-S812 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM22DCWI-S812
Internal Part NumberEIS-ECM22DCWI-S812
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeHairpin Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM22DCWI-S812
Related LinksECM22DC, ECM22DCWI-S812 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM22DCWI-S812 Details Description
Related parts for ECM22DCWI-S812
CAP CER 680PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR 1.8V W/REF SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 900MA 290 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 910UH 70MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf