Panasonic Electronic Components ECO-S1HA822DA
ECO-S1HA822DA picture photo
Mfg. Part Number
ECO-S1HA822DA
Brief Description
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP
Datasheet Download
ECO-S1HA822DA.pdf
Availability of ECO-S1HA822DA
QUANTITY
ECO-S1HA822DA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECO-S1HA822DA
Internal Part NumberEIS-ECO-S1HA822DA
FamilyAluminum Capacitors
SeriesTS-HA
PackagingBulk
Capacitance8200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)38 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.6A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECO-S1HA822DA
Related LinksECO-S1, ECO-S1HA822DA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECO-S1HA822DA Details Description
Related parts for ECO-S1HA822DA
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 1M OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2.54 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC datasheet.pdf
TV 6C 6#22D PIN PLUG datasheet.pdf
3,3UF 100V 5X11 datasheet.pdf