Intersil X9250TS24I-2.7
X9250TS24I-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
X9250TS24I-2.7
Brief Description
IC DCP QUAD 100K 256TP 24SOIC
Datasheet Download
X9250TS24I-2.7.pdf
Availability of X9250TS24I-2.7
QUANTITY
X9250TS24I-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9250TS24I-2.7
Internal Part NumberEIS-X9250TS24I-2.7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package30
SeriesXDCP™
PackagingTube
Number of Taps256
Resistance (Ohms)100k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)150
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package24-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9250TS24I-2.7
Related LinksX9250TS, X9250TS24I-2.7 Datasheet, Intersil Distributor
X9250TS24I-2.7 Details Description
Related parts for X9250TS24I-2.7
HOOK-UP SOLID 20AWG RED 100' datasheet.pdf
VOLTMETER 200MVDC LCD PANEL MT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 2% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RELIMATE VER CNR 2P LF datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE RA datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf