Panasonic Electronic Components ECQ-E4394RKF
ECQ-E4394RKF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4394RKF
Brief Description
CAP FILM 0.39UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4394RKF.pdf
Availability of ECQ-E4394RKF
QUANTITY
ECQ-E4394RKF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4394RKF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4394RKF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.803" (20.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4394RKF
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4394RKF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4394RKF Details Description
Related parts for ECQ-E4394RKF
WASHER FLAT #10 FIBRE datasheet.pdf
IC RESET GEN 4.38V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 35W 25FLEXIWATT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16PIN CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W CST3 datasheet.pdf