Panasonic Electronic Components ECQ-E6123JFW
ECQ-E6123JFW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6123JFW
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6123JFW.pdf
Availability of ECQ-E6123JFW
QUANTITY
ECQ-E6123JFW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6123JFW
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6123JFW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.504" (12.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6123JFW
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6123JFW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6123JFW Details Description
Related parts for ECQ-E6123JFW
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DTMF -110V 42QFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf