Rohm Semiconductor KTR25JZPF8200
KTR25JZPF8200 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF8200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF8200.pdf
Availability of KTR25JZPF8200
QUANTITY
KTR25JZPF8200 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF8200
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF8200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF8200
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF8200 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF8200 Details Description
Related parts for KTR25JZPF8200
DIN RAIL 15MMX5.5MM SLOTTED 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .1" T/H GLD RA datasheet.pdf
IC FPGA 44 I/O 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf