Panasonic Electronic Components ECQ-P1H102GZW
ECQ-P1H102GZW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H102GZW
Brief Description
CAP FILM 1000PF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H102GZW.pdf
Availability of ECQ-P1H102GZW
QUANTITY
ECQ-P1H102GZW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H102GZW
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H102GZW
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.335" L x 0.177" W (8.50mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H102GZW
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H102GZW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H102GZW Details Description
Related parts for ECQ-P1H102GZW
RES 412 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A 125V ROLLER LEVER datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1A SOT-23 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E RED datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
MBXL R/A HDR DB 24S+6P datasheet.pdf
CAP FILM 0.047 UF 10% 480VAC AXI datasheet.pdf