Panasonic Electronic Components ECQ-U2A472ML
ECQ-U2A472ML picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-U2A472ML
Brief Description
CAP FILM 4700PF 20% 275VAC RAD
Datasheet Download
ECQ-U2A472ML.pdf
Availability of ECQ-U2A472ML
QUANTITY
ECQ-U2A472ML Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-U2A472ML
Internal Part NumberEIS-ECQ-U2A472ML
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-U2A472ML
Related LinksECQ-U2, ECQ-U2A472ML Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-U2A472ML Details Description
Related parts for ECQ-U2A472ML
BOX ALUM UNPAINTED 5"L X 2.25"W datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 90A datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 165MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
STD STEMPR140F180FK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11 B SLVR datasheet.pdf
26500 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
4700UF 100V 35X50MM 85C 12000H datasheet.pdf