Panasonic Electronic Components ECQ-V1H185JL
ECQ-V1H185JL picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H185JL
Brief Description
CAP FILM 1.8UF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H185JL.pdf
Availability of ECQ-V1H185JL
QUANTITY
ECQ-V1H185JL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H185JL
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H185JL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECQ-V
PackagingBulk
Capacitance1.8碌F
Tolerance卤5%
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.402" L x 0.283" W (10.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H185JL
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H185JL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H185JL Details Description
Related parts for ECQ-V1H185JL
IC ADC 16BIT 250KSPS 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2.55M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
ALUMINUM BODY PADLOCK 1.00 SHA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 5A CPH6 datasheet.pdf