ECS Inc. International ECS-122.8-18-5PXEN-TR
ECS-122.8-18-5PXEN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-122.8-18-5PXEN-TR
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-122.8-18-5PXEN-TR.pdf
Availability of ECS-122.8-18-5PXEN-TR
QUANTITY
ECS-122.8-18-5PXEN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-122.8-18-5PXEN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-122.8-18-5PXEN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-122.8-18-5PXEN-TR
Related LinksECS-122.8-, ECS-122.8-18-5PXEN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-122.8-18-5PXEN-TR Details Description
Related parts for ECS-122.8-18-5PXEN-TR
CONN RING 16-22 AWG #6 BUDGET datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 800MHZ 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.07M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 70POS .050" datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 135K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 100MA SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.66K OHM 0.1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
DBL KEY 2 KEYS IN STD ACT T5009 datasheet.pdf
TV 30C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
MICRO 37C P 36" RBW JCKS HT NI datasheet.pdf