ECS Inc. International ECS-122.8-20-3X-TR
ECS-122.8-20-3X-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-122.8-20-3X-TR
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-122.8-20-3X-TR.pdf
Availability of ECS-122.8-20-3X-TR
QUANTITY
ECS-122.8-20-3X-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-122.8-20-3X-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-122.8-20-3X-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMiniature CSM-3X and HC-46X Series Crystals
Featured ProductHC-46X and CSM-3X Quartz Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-3X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.091" (2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-122.8-20-3X-TR
Related LinksECS-122.8, ECS-122.8-20-3X-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-122.8-20-3X-TR Details Description
Related parts for ECS-122.8-20-3X-TR
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2POS M12 PLUG-SOCKET 10M datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V S2H 0805 datasheet.pdf
RJI IP20 22/7 2M FLEX datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8S FIN datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf