ECS Inc. International ECS-122.8-20-5P-TR
ECS-122.8-20-5P-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-122.8-20-5P-TR
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-122.8-20-5P-TR.pdf
Availability of ECS-122.8-20-5P-TR
QUANTITY
ECS-122.8-20-5P-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-122.8-20-5P-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-122.8-20-5P-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-122.8-20-5P-TR
Related LinksECS-122.8, ECS-122.8-20-5P-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-122.8-20-5P-TR Details Description
Related parts for ECS-122.8-20-5P-TR
IC DATA ACQ SYS 12BIT 3V 8-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 42PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
TIE 5.9 INCH 40LB NATURAL datasheet.pdf
RES 942 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
A5 MOTOR & ENCODER CONN KIT datasheet.pdf
FERRITE CORE EQ 1.64UH N87 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS PNL MNT PIN datasheet.pdf