ECS Inc. International ECS-184-18-18-TR
ECS-184-18-18-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-184-18-18-TR
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-184-18-18-TR.pdf
Availability of ECS-184-18-18-TR
QUANTITY
ECS-184-18-18-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-184-18-18-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-184-18-18-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-12
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Height0.098" (2.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-184-18-18-TR
Related LinksECS-184-, ECS-184-18-18-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-184-18-18-TR Details Description
Related parts for ECS-184-18-18-TR
LABEL LSR POLY WHT 2.00 X 0.33" datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS R/A .050" SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 20% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
HEATSINK 33X33X14.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE PANEL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
VERRIEGLUNG datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf