ECS Inc. International ECS-184-20-4X
ECS-184-20-4X picture photo
Mfg. Part Number
ECS-184-20-4X
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ECS-184-20-4X.pdf
Availability of ECS-184-20-4X
QUANTITY
ECS-184-20-4X Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-184-20-4X
Internal Part NumberEIS-ECS-184-20-4X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesHC-49USX
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-184-20-4X
Related LinksECS-18, ECS-184-20-4X Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-184-20-4X Details Description
Related parts for ECS-184-20-4X
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf
CONN RECEPT RT ANG 12POS 2MM TIN datasheet.pdf
IC LATCH/SHFT REGIST 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
INSERT FEMALE 3POS SCREW datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CLEANER DEGREASER ADHESIVE REMVL datasheet.pdf
MALE RECEPTACLE 4WAY datasheet.pdf
PAC-RX3I-RV24-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf