ECS Inc. International ECS-200-20-3X-EN-TR
ECS-200-20-3X-EN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-200-20-3X-EN-TR
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-200-20-3X-EN-TR.pdf
Availability of ECS-200-20-3X-EN-TR
QUANTITY
ECS-200-20-3X-EN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-200-20-3X-EN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-200-20-3X-EN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMiniature CSM-3X and HC-46X Series Crystals
Featured ProductHC-46X and CSM-3X Quartz Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-3X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height0.091" (2.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-200-20-3X-EN-TR
Related LinksECS-200-2, ECS-200-20-3X-EN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-200-20-3X-EN-TR Details Description
Related parts for ECS-200-20-3X-EN-TR
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
REG 1.0V 20A 3.3VIN VERT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A SOT223-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI-C FEM 4P 3C 16 AWG CBL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 65POS SMD datasheet.pdf