ECS Inc. International ECS-2100A-283.2
ECS-2100A-283.2 picture photo
Mfg. Part Number
ECS-2100A-283.2
Brief Description
OSC XO 28.322MHZ HCMOS TTL PC
Datasheet Download
ECS-2100A-283.2.pdf
Availability of ECS-2100A-283.2
QUANTITY
ECS-2100A-283.2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-2100A-283.2
Internal Part NumberEIS-ECS-2100A-283.2
TypeXO (Standard)
Frequency28.322MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)46mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height0.213" (5.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-2100A-283.2
Related LinksECS-210, ECS-2100A-283.2 Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-2100A-283.2 Details Description
Related parts for ECS-2100A-283.2
PTC 8.00A 30V RESETTABLE KINK datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 400mA (Flash) Camera Flash 10-SON (3x3) datasheet.pdf
IC CONFIG SEEPROM 1M 3.3V 20PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 5V 20HTSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf