ECS Inc. International ECS-245.7-18-5PXEN-TR
ECS-245.7-18-5PXEN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-245.7-18-5PXEN-TR
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-245.7-18-5PXEN-TR.pdf
Availability of ECS-245.7-18-5PXEN-TR
QUANTITY
ECS-245.7-18-5PXEN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-245.7-18-5PXEN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-245.7-18-5PXEN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-245.7-18-5PXEN-TR
Related LinksECS-245.7-, ECS-245.7-18-5PXEN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-245.7-18-5PXEN-TR Details Description
Related parts for ECS-245.7-18-5PXEN-TR
IC EEPROM 1MBIT 150NS 32SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER HEX LO VOLT 14SOP datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRY 19.17"L X 14.64"W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 44V SC-82AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 37A 8WDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 2" WHT 5X4' datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf