ECS Inc. International ECS-260-8-47-JTN-TR
ECS-260-8-47-JTN-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-260-8-47-JTN-TR
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 20ppm 8pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-260-8-47-JTN-TR.pdf
Availability of ECS-260-8-47-JTN-TR
QUANTITY
ECS-260-8-47-JTN-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-260-8-47-JTN-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-260-8-47-JTN-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-1247
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.014" (0.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-260-8-47-JTN-TR
Related LinksECS-260-8, ECS-260-8-47-JTN-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-260-8-47-JTN-TR Details Description
Related parts for ECS-260-8-47-JTN-TR
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 2POS OR datasheet.pdf
RES MO 1W 1.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ 1M DELAY OFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf