ECS Inc. International ECS-286.3-18-4X-F-EN
ECS-286.3-18-4X-F-EN picture photo
Mfg. Part Number
ECS-286.3-18-4X-F-EN
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 28.63636MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
ECS-286.3-18-4X-F-EN.pdf
Availability of ECS-286.3-18-4X-F-EN
QUANTITY
ECS-286.3-18-4X-F-EN Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-286.3-18-4X-F-EN
Internal Part NumberEIS-ECS-286.3-18-4X-F-EN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesHC-49USX
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency28.63636MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-286.3-18-4X-F-EN
Related LinksECS-286.3-, ECS-286.3-18-4X-F-EN Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-286.3-18-4X-F-EN Details Description
Related parts for ECS-286.3-18-4X-F-EN
RES 17.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 1A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
21+21 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16DRT datasheet.pdf
OSC XO 11.52MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
ANTENNA 418MHZ 1/2WAVE RPSMA datasheet.pdf