ECS Inc. International ECS-300-S-30B-TR
ECS-300-S-30B-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-300-S-30B-TR
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-300-S-30B-TR.pdf
Availability of ECS-300-S-30B-TR
QUANTITY
ECS-300-S-30B-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-300-S-30B-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-300-S-30B-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-53B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-300-S-30B-TR
Related LinksECS-300-, ECS-300-S-30B-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-300-S-30B-TR Details Description
Related parts for ECS-300-S-30B-TR
IDC CABLE - MKC10K/MC10G/MPK10K datasheet.pdf
TRANS 2PNP 36V 0.02A 8SOIC datasheet.pdf
RES 619 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EDGECARD 120POS DIP R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
GRILL REPLACEMENT BEIGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 6.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf