ECS Inc. International ECS-320-13-42-CKM-TR
ECS-320-13-42-CKM-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-320-13-42-CKM-TR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 13pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
ECS-320-13-42-CKM-TR.pdf
Availability of ECS-320-13-42-CKM-TR
QUANTITY
ECS-320-13-42-CKM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-320-13-42-CKM-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-320-13-42-CKM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCrystal for BlueTooth, ZigBee, Wireless LAN - ECX-42 (CKM)
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesECX-42
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-320-13-42-CKM-TR
Related LinksECS-320-13, ECS-320-13-42-CKM-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-320-13-42-CKM-TR Details Description
Related parts for ECS-320-13-42-CKM-TR
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 8HWSON datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 70NS 28DIP datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf