ECS Inc. International ECS-35-18-5G3XDS-TR
ECS-35-18-5G3XDS-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-35-18-5G3XDS-TR
Brief Description
Crystal 3.579545MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US
Datasheet Download
ECS-35-18-5G3XDS-TR.pdf
Availability of ECS-35-18-5G3XDS-TR
QUANTITY
ECS-35-18-5G3XDS-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-35-18-5G3XDS-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-35-18-5G3XDS-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCSM-7 Series Crystals
FamilyCrystals
SeriesCSM-7X-3L-DS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.165" (4.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-35-18-5G3XDS-TR
Related LinksECS-35-18, ECS-35-18-5G3XDS-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-35-18-5G3XDS-TR Details Description
Related parts for ECS-35-18-5G3XDS-TR
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 24POS .100 WW AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 3.3V 1.6A datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.125A 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BOOST CM PWM 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 2512 datasheet.pdf