ECS Inc. International ECS-38SMF45A30
ECS-38SMF45A30 picture photo
Mfg. Part Number
ECS-38SMF45A30
Brief Description
MONO CRYST FILTER 15KHZ BW SMD
Datasheet Download
ECS-38SMF45A30.pdf
Availability of ECS-38SMF45A30
QUANTITY
ECS-38SMF45A30 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-38SMF45A30
Internal Part NumberEIS-ECS-38SMF45A30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMonolithic Crystal Filters
Standard Package500
Category Filters
FamilyCrystals
SeriesECS-38SMF
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency45MHz Center
Impedance1.1 kOhm
Filter TypeMonolithic Crystal
Insertion Loss2.5dB
Ripple1dB
Package / Case8-SMD, No Lead (QFN, LCC)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.047" (1.20mm)
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-38SMF45A30
Related LinksECS-38S, ECS-38SMF45A30 Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-38SMF45A30 Details Description
Related parts for ECS-38SMF45A30
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPED 19POS datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 40POS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 15V 67MA OUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 35W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf