ECS Inc. International ECS-3963-320-AU-TR
ECS-3963-320-AU-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-3963-320-AU-TR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ECS-3963-320-AU-TR.pdf
Availability of ECS-3963-320-AU-TR
QUANTITY
ECS-3963-320-AU-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-3963-320-AU-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-3963-320-AU-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-3963
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-3963-320-AU-TR
Related LinksECS-3963-, ECS-3963-320-AU-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-3963-320-AU-TR Details Description
Related parts for ECS-3963-320-AU-TR
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf