Panasonic Electronic Components ECS-F1AE686
ECS-F1AE686 picture photo
Mfg. Part Number
ECS-F1AE686
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% RADIAL
Datasheet Download
ECS-F1AE686.pdf
Availability of ECS-F1AE686
QUANTITY
ECS-F1AE686 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-F1AE686
Internal Part NumberEIS-ECS-F1AE686
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Manufacturer Size CodeJ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-F1AE686
Related LinksECS-F, ECS-F1AE686 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECS-F1AE686 Details Description
Related parts for ECS-F1AE686
FAN AXIAL 232X80MM 48VDC TERM datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SHUNT SINGLE .100 GOLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 38.4MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH DIP 1POS RAISED SMD datasheet.pdf
3.96 W/B CONN. HOUSING-13P datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC datasheet.pdf
MODULAR SINGLE DOOR ENCL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 15MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 25CM RED datasheet.pdf