ECS Inc. International ECS-HFR-20.00-B-TR
ECS-HFR-20.00-B-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-HFR-20.00-B-TR
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
CER RESONATOR 20.00MHZ SMD
Datasheet Download
ECS-HFR-20.00-B-TR.pdf
Availability of ECS-HFR-20.00-B-TR
QUANTITY
ECS-HFR-20.00-B-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-HFR-20.00-B-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-HFR-20.00-B-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesECS-HFR-B
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency20MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.4%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance-
Capacitance8pF
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-HFR-20.00-B-TR
Related LinksECS-HFR-2, ECS-HFR-20.00-B-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-HFR-20.00-B-TR Details Description
Related parts for ECS-HFR-20.00-B-TR
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 447MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.8A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE A 28POS datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf