ECS Inc. International ECS-LVDS25-1250-A
ECS-LVDS25-1250-A picture photo
Mfg. Part Number
ECS-LVDS25-1250-A
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ECS-LVDS25-1250-A.pdf
Availability of ECS-LVDS25-1250-A
QUANTITY
ECS-LVDS25-1250-A Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-LVDS25-1250-A
Internal Part NumberEIS-ECS-LVDS25-1250-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-LVDS25
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-LVDS25-1250-A
Related LinksECS-LVDS, ECS-LVDS25-1250-A Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-LVDS25-1250-A Details Description
Related parts for ECS-LVDS25-1250-A
CONN HEADER RTANG 2POS PCB TIN datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 15VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT CROSS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 12A TO-247 datasheet.pdf
CONN 4WAY DIVIDER datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM datasheet.pdf