Panasonic Electronic Components ECS-T1CZ684R
ECS-T1CZ684R picture photo
Mfg. Part Number
ECS-T1CZ684R
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 16V 20% 0805
Datasheet Download
ECS-T1CZ684R.pdf
Availability of ECS-T1CZ684R
QUANTITY
ECS-T1CZ684R Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-T1CZ684R
Internal Part NumberEIS-ECS-T1CZ684R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTES
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-T1CZ684R
Related LinksECS-T1, ECS-T1CZ684R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECS-T1CZ684R Details Description
Related parts for ECS-T1CZ684R
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.6UH 780MA 600 MOHM datasheet.pdf
LED ASMT-AX00 COOL WHT 7250K SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 0.226 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CSTR,STR,BF datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf