Panasonic Electronic Components ECS-T1DX106R
ECS-T1DX106R picture photo
Mfg. Part Number
ECS-T1DX106R
Brief Description
CAP TANT 10UF 20V 20% 1411
Datasheet Download
ECS-T1DX106R.pdf
Availability of ECS-T1DX106R
QUANTITY
ECS-T1DX106R Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-T1DX106R
Internal Part NumberEIS-ECS-T1DX106R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-T1DX106R
Related LinksECS-T1, ECS-T1DX106R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECS-T1DX106R Details Description
Related parts for ECS-T1DX106R
RES NTWRK 16 RES 100 OHM 32LBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LEAD ACID 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.4 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
SL 5.08/05/180 3.2SN OR datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 1.5KV NP0 1111 datasheet.pdf