ECS Inc. International ECS-TXO-3225-200-TR
ECS-TXO-3225-200-TR picture photo
Mfg. Part Number
ECS-TXO-3225-200-TR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ECS-TXO-3225-200-TR.pdf
Availability of ECS-TXO-3225-200-TR
QUANTITY
ECS-TXO-3225-200-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECS-TXO-3225-200-TR
Internal Part NumberEIS-ECS-TXO-3225-200-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECS-TXO-3225 Series HCMOS SMD TCXO Oscillators
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesECS-TXO-3225
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECS-TXO-3225-200-TR
Related LinksECS-TXO-3, ECS-TXO-3225-200-TR Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ECS-TXO-3225-200-TR Details Description
Related parts for ECS-TXO-3225-200-TR
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3.2W STER 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
PLUG 5POS 80 DEG BLK/BLK 4.0-5.2 datasheet.pdf
SWITCH DIP SLIDE 4-POS SMD 1MM datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4:1 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf