Panasonic Electronic Components ECW-F2154RHA
ECW-F2154RHA picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F2154RHA
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 3% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F2154RHA.pdf
Availability of ECW-F2154RHA
QUANTITY
ECW-F2154RHA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F2154RHA
Internal Part NumberEIS-ECW-F2154RHA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECW-F(A)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.220" W (13.00mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F2154RHA
Related LinksECW-F2, ECW-F2154RHA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F2154RHA Details Description
Related parts for ECW-F2154RHA
RES SMD 82.5OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC INVERTER HEX ADV HS 14-SOEIAJ datasheet.pdf
IC GATE DVR DUAL 2A 8-MLP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 44TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf