Panasonic Electronic Components ECW-F2474HAQ
ECW-F2474HAQ picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F2474HAQ
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 3% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
ECW-F2474HAQ.pdf
Availability of ECW-F2474HAQ
QUANTITY
ECW-F2474HAQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F2474HAQ
Internal Part NumberEIS-ECW-F2474HAQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package600
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.331" W (13.00mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max)0.752" (19.10mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F2474HAQ
Related LinksECW-F2, ECW-F2474HAQ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F2474HAQ Details Description
Related parts for ECW-F2474HAQ
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
WIREWAY 90 DEG ELBOW 2.5X2.5" datasheet.pdf
RES 8 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PROCESS CTRL MOD 1 ANALOG 2 REL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
SPLIT BOLT TIN PLATED 4/0 STR datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 4.7A 6UDFN datasheet.pdf