Panasonic Electronic Components ECW-F4563HLB
ECW-F4563HLB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-F4563HLB
Brief Description
CAP FILM 0.056UF 3% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECW-F4563HLB.pdf
Availability of ECW-F4563HLB
QUANTITY
ECW-F4563HLB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-F4563HLB
Internal Part NumberEIS-ECW-F4563HLB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Capacitance0.056µF
Tolerance±3%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.260" W (12.50mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.567" (14.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-F4563HLB
Related LinksECW-F4, ECW-F4563HLB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-F4563HLB Details Description
Related parts for ECW-F4563HLB
CONN TERM 26-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
THERMOSTAT 160 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 3A TO-220 datasheet.pdf
ENCODER DGTL 2CH 300LPI BENT LD datasheet.pdf
35+35 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
15000UF 16V 30X30MM 85C 12000H datasheet.pdf