Panasonic Electronic Components ECW-H12103JVB
ECW-H12103JVB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12103JVB
Brief Description
CAP FILM 10000PF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12103JVB.pdf
Availability of ECW-H12103JVB
QUANTITY
ECW-H12103JVB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12103JVB
Internal Part NumberEIS-ECW-H12103JVB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12103JVB
Related LinksECW-H1, ECW-H12103JVB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12103JVB Details Description
Related parts for ECW-H12103JVB
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG TTL PWRDN 50PPM datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 2LVDS 20-TSSOP datasheet.pdf
IC EQUALIZER VIDEO 3D+C 48WQFN datasheet.pdf
IC FPGA 402 I/O 672BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf
TV 4C 4#8(COAX) SKT J/N RECP datasheet.pdf
3 V to 5 V Single Supply, 200 kSPS 12-Bit Sampling ADCs IC datasheet.pdf