Panasonic Electronic Components ECW-H12433HVB
ECW-H12433HVB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12433HVB
Brief Description
CAP FILM 0.043UF 3% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12433HVB.pdf
Availability of ECW-H12433HVB
QUANTITY
ECW-H12433HVB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12433HVB
Internal Part NumberEIS-ECW-H12433HVB
PackagingBulk
Capacitance0.043µF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.433" W (23.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12433HVB
Related LinksECW-H1, ECW-H12433HVB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12433HVB Details Description
Related parts for ECW-H12433HVB
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf