Panasonic Electronic Components ECW-H12682RJV
ECW-H12682RJV picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H12682RJV
Brief Description
CAP FILM 6800PF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-H12682RJV.pdf
Availability of ECW-H12682RJV
QUANTITY
ECW-H12682RJV Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H12682RJV
Internal Part NumberEIS-ECW-H12682RJV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECW-H(V)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.728" (18.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H12682RJV
Related LinksECW-H1, ECW-H12682RJV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H12682RJV Details Description
Related parts for ECW-H12682RJV
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
SSR GN3 3-PHASE 25A 18-36VAC datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR SPST 500A 48V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRAY FOR SF8 CONNECTOR datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 6GHZ SC-70-6 datasheet.pdf