Panasonic Electronic Components ECW-H8393JL
ECW-H8393JL picture photo
Mfg. Part Number
ECW-H8393JL
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 5% 800VDC RAD
Datasheet Download
ECW-H8393JL.pdf
Availability of ECW-H8393JL
QUANTITY
ECW-H8393JL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-H8393JL
Internal Part NumberEIS-ECW-H8393JL
PackagingBulk
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.906" L x 0.236" W (23.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.610" (15.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.787" (20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-H8393JL
Related LinksECW-H, ECW-H8393JL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-H8393JL Details Description
Related parts for ECW-H8393JL
HDI RECP ASSY 3 ROW 90 POS datasheet.pdf
RES 4 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERMINAL TONGUE STR 350MCM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf