Panasonic Electronic Components ECW-HA3C202HB
ECW-HA3C202HB picture photo
Mfg. Part Number
ECW-HA3C202HB
Brief Description
CAP FILM 2000PF 3% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
ECW-HA3C202HB.pdf
Availability of ECW-HA3C202HB
QUANTITY
ECW-HA3C202HB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECW-HA3C202HB
Internal Part NumberEIS-ECW-HA3C202HB
PackagingBulk
Capacitance2000pF
Tolerance±3%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.701" L x 0.260" W (17.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)0.563" (14.30mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECW-HA3C202HB
Related LinksECW-HA, ECW-HA3C202HB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECW-HA3C202HB Details Description
Related parts for ECW-HA3C202HB
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 8POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES MO 1W 620 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 100C S 120" RBW JACKP NI datasheet.pdf
MICRO 25C S 12" YEL NI datasheet.pdf
DIODE BAND SW 100MA SOD323 datasheet.pdf