On-Shore Technology, Inc. EDSTLZ990/10
EDSTLZ990/10 picture photo
Mfg. Part Number
EDSTLZ990/10
Brief Description
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM
Datasheet Download
EDSTLZ990/10.pdf
Availability of EDSTLZ990/10
QUANTITY
EDSTLZ990/10 Order Process
Ship out your order
Specifications of EDSTLZ990/10
Internal Part NumberEIS-EDSTLZ990/10
SeriesEDSTLZ990
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation45°
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EDSTLZ990/10
Related LinksEDSTLZ, EDSTLZ990/10 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
EDSTLZ990/10 Details Description
Related parts for EDSTLZ990/10
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 20V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PC-V0-3000 HINGE LOCK 130 MM datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf