Panasonic Electronic Components EEE-HA1E331P
EEE-HA1E331P picture photo
Mfg. Part Number
EEE-HA1E331P
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
EEE-HA1E331P.pdf
Availability of EEE-HA1E331P
QUANTITY
EEE-HA1E331P Order Process
Ship out your order
Specifications of EEE-HA1E331P
Internal Part NumberEIS-EEE-HA1E331P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesHA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current340mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEE-HA1E331P
Related LinksEEE-HA, EEE-HA1E331P Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEE-HA1E331P Details Description
Related parts for EEE-HA1E331P
SSD 2.5" IDEP 45GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XLATOR TTL-DIFF PECL DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF SOT426 D2PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 39POS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
680 PROGRAM HEADERS/COVERS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 85MA 1.68 OHM SMD datasheet.pdf