Panasonic Electronic Components EEF-CD0K330R
EEF-CD0K330R picture photo
Mfg. Part Number
EEF-CD0K330R
Brief Description
CAP POLYMER 33UF 20% 8V SMD
Datasheet Download
EEF-CD0K330R.pdf
Availability of EEF-CD0K330R
QUANTITY
EEF-CD0K330R Order Process
Ship out your order
Specifications of EEF-CD0K330R
Internal Part NumberEIS-EEF-CD0K330R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSP Caps
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating8V
ESR (Equivalent Series Resistance)18 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
TypePolymer
Applications-
Ripple Current2.5A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Surface Mount Land Size0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EEF-CD0K330R
Related LinksEEF-CD, EEF-CD0K330R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EEF-CD0K330R Details Description
Related parts for EEF-CD0K330R
RES TEMP SENS 82 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 680MA 104 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
SENSOR FIBER BGS 3M datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 64KSPS 6CH 28SSOP datasheet.pdf
LID 6M5 R CABLE TERMINAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf