Panasonic Electronic Components EFCH881MTCD1
EFCH881MTCD1 picture photo
Mfg. Part Number
EFCH881MTCD1
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
SAW FILTER GSM 881 MHZ 50/50
Datasheet Download
EFCH881MTCD1.pdf
Availability of EFCH881MTCD1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EFCH881MTCD1 Order Process
Ship out your order
Specifications of EFCH881MTCD1
Internal Part NumberEIS-EFCH881MTCD1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilySAW Filters
SeriesEFCH
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency881.5MHz Center
Bandwidth-
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss-
ApplicationsCell Phone
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.055" W (2.00mm x 1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EFCH881MTCD1
Related LinksEFCH88, EFCH881MTCD1 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EFCH881MTCD1 Details Description
Related parts for EFCH881MTCD1
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 83MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A TO-220 datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT I2C 94.4K 8-UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 150 I/O 324FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 147 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 60MM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf