Panasonic Electronic Components EFO-S4194E5
EFO-S4194E5 picture photo
Mfg. Part Number
EFO-S4194E5
Brief Description
CER RESONATOR 4.19MHZ SMD
Datasheet Download
EFO-S4194E5.pdf
Availability of EFO-S4194E5
QUANTITY
EFO-S4194E5 Order Process
Ship out your order
Specifications of EFO-S4194E5
Internal Part NumberEIS-EFO-S4194E5
Standard Package2,500
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesEFO-S
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency4.19MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.2%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance-
Capacitance33pF
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.307" L x 0.126" W (7.80mm x 3.20mm)
Height0.063" (1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EFO-S4194E5
Related LinksEFO-S, EFO-S4194E5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EFO-S4194E5 Details Description
Related parts for EFO-S4194E5
RELAY OPTO AC/DC 400V 120MA 4SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CARRIER CUTOFF BLADE datasheet.pdf
1/2 INCH HST BLACK 25/4'/PKG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
0.100" HDR TH datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 600MA AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf